III Niedziela zwykła – 22 stycznia A.D.2023

Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu. (Mt 4, 23)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela zwykła w roku liturgicznym oraz IV Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do prywatnej i rodzinnej lektury Pisma św.
 2. Dzisiaj także 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa W. Pluty, biskupa gorzowskiego. Z tej okazji uroczysta Msza św. w gorzowskiej Katedrze o godz.12.00. Módlmy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.
 3. Oaza Dorosłych dzisiaj o godz. 19.00 w Wieczerniku.
 4. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 5. Zbiórki ministrantów w naszej parafii w każdą sobotę – o godz. 10.30 zbiórki dla starszych, o godz. 11.30 dla młodych, na tę godzinę zapraszamy także wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona LSO.
 6. W czwartek – 26 stycznia o godz. 18.00 w gorzowskiej Katedrze Msza św. w intencji zmarłych biskupów i rządców naszej Diecezji, między innymi za Bpa Adama Dyczkowskiego, Antoniego Stankiewicza i Wilhelma Plutę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Również w czwartek, Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkanie w kawiarni „Niebo w mieście” o godz. 19.00.
 8. W dniach od 27 do 28 stycznia odbędą się w naszej parafii warsztaty pisania ikony. Szczegóły na plakacie.
 9. Piesza pielgrzymka do Bledzewa w ramach „Gorzowskiego Wędrowania” w sobotę – 28 stycznia. Wyjście o godz. 8.00 spod kościoła pw. Chrystusa Króla.
 10. Bractwo św. Józefa zaprasza mężczyzn na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 28 stycznia (sobota) w Głogowie w parafii pw. św. Klemensa. Początek Mszą św. o godz. 15.30 pod przewodnictwem Bpa Tadeusza Lityńskiego. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.
 11. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Kaźmierczak, Romuald Dwojak, Janina Suchocka, Maria Wilman, Wiesław Biegun. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 13. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest