III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca A.D.2018

Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

(J 3, 16)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – dzisiaj o godz. 17:15.
 2. Dzisiaj po Mszach św. uczniowie Szkoły Katolickiej rozprowadzają cegiełki – ofiary będą przeznaczone na modernizację ogrzewania budynku.
 3. Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Joanny Beretty Molla w intencji matek oczekujących potomstwa w czwartek o godz. 17:30.
 4. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16:30 a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych i młodzieży. Podczas nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do bożego grobu.
 5. Nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w poniedziałek i we wtorek o godz. 18:45.
 6. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, które w dniach od 07-09.03. br. będą przeżywały rekolekcje szkolne. Rekolekcje poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi.
 7. Spotkanie biblijne w przyszłą sobotę w Wieczerniku o godz. 19:00.
 8. Oaza Dzieci Bożych będzie sprzedawała torebki na prezenty, które będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Ofiary będą przeznaczone na rozwój wspólnoty ODB przy naszej parafii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  * Miesięcznik formacyjny „Różaniec”.
  * Czasopismo „Miłujcie się”.
  * ”Niedziela“ – a w niej: o zakłamywaniu prawdy o holokauście.
  * ”Gość niedzielny” – a w nim: o znaczeniu Gorzkich Żali w naszej religijności.
 10. Kurs przedmałżeński w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. rozpocznie się 11 marca (niedziela) Mszą św. o godz. 18:00 a zakończy 18 marca br.
 11. Odnowa w Duchu Świętym wraz z Ks. Antonim zaprasza na rekolekcje „Nowe życie w Duchu Świętym”, wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć obecności żywego Jezusa w swoim życiu. Pierwsze spotkanie w czwartek 8 marca po Mszy św. w Wieczerniku.
 12. Bracia z pierwszej Wspólnoty Neokatechumenalnej wraz z Księdzem Proboszczem i Katechistami zapraszają na uroczyste Wyznanie Wiary, które odbywać się będzie podczas Liturgii Nieszporów w każdy wtorek Wielkiego Postu o godz. 19:15.
 13. Informujemy, że tradycyjne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi o. Stanisław – Redemptorysta.
 14. Prosimy o wpisy do „Księgi Trzeźwości”, która jest wystawiona na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 15. PZC informuje, że w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak Pomagam”, w 9 i 10 marca od godz. 10:00 do godz. 18:00 wolontariusze i młodzież z naszej parafii będą zbierali żywność w sklepach: NETTO przy ul. Szarych Szeregów i BIEDRONKA przy ul. Popławskiego. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się 11 marca. Przy bocznym ołtarzu będzie wystawiony kosz na żywność przeznaczoną do paczek świątecznych. Od 11 marca będzie można zakupić świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Cały dochód ze świec przeznaczona będzie na pomoc w Syrii.
 16. Caritas naszej Diecezji zachęca do przekazania 1% dla Diecezjalnej Caritas. W formularzu PIT należy podać́ numer KRS organizacji pożytku publicznego, na którą̨ chcemy oddać́ nasz 1%. Numer KRS naszej Caritas to: Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl.
 17. W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami oszustów na terenie naszego miasta, których ofiarami stają się osoby starsze, Komendant Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.
 18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest