III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca A.D.2023

 Chrystus i Samarytanka (1647), Guercino, Narodowa Galeria Kanady.

Panie, Ty jesteś prawdziwie Zbawicielem świata; daj nam wody żywej, abyśmy nie pragnęli. (J 4, 42. 15)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzą pielgrzymi z Gr. Biało-Czerwonej, po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w Wieczerniku.
 4. W tym roku, jak zwykle, rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca – do środy włącznie. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do wielkopostnej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a we wtorek rekolekcyjny od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00. Rekolekcje poprowadzi o. Ireneusz Byczkiewicz.
 5. W poniedziałek rocznica wyboru na Stolicę Piotrową pap. Franciszka, tego dnia również o godz. 19.00 w naszym kościele Msza św. w int. zmarłych w hospicjum.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Grupy Młodszej (7 klasy). Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 7. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 8. Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Parafialny Zespół CARITAS przeprowadzi zbiórkę żywności
  w sklepach
  dla potrzebujących osób z naszej parafii. Zbiórka odbędzie się dn. 17 i 18 marca w sklepie: Lidl przy ul. Maczka, Biedronka przy ul. Popławskiego i Netto przy ul. Szarych Szeregów. W przyszłą niedzielę zostaną także wystawione kosze na żywność w kaplicy MB Nieustającej Pomocy oraz po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek CARITAS i sprzedaż wielkanocnych paschalików.
 9. Zachęcamy do udziału w akcji „1,5% podatku – 100% serca”. To coroczna prośba CARITAS naszej Diecezji, by wpierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatków z naszych PITów. Numer KRS na plakacie (0000226818).
 10. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Drogi Misyjne” oraz „Trwajcie w miłości”
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Anna Adamczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie
 12. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest