III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia A.D.2018

Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.
(Łk 24, 32)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy w Kościele X Tydzień Biblijny pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Na zakończenie Tygodnia Biblijnego zapraszamy na spotkanie biblijne do Wieczernika w sobotę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Andrzej Szewciw.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Różańca Rodziców za dzieci po Mszy św. o godz. 12:00.
 3. Dzisiaj spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Macieja o godz. 13:15. Na to spotkanie zapraszamy również animatorów grup domowych.
 4. W czwartek XIII rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI – dziękujmy Bogu za miniony pontyfikat pap. Benedykta.
 5. Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Rity patronki od spraw trudnych i beznadziejnych w czwartek o godz. 17:30.
 6. Odnowa w Duchu Świętym wraz z Ks. Antonim zaprasza na rekolekcje „Nowe życie w Duchu Świętym”, wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć obecności żywego Jezusa w swoim życiu. Kolejne spotkanie w czwartek po Mszy św. w Wieczerniku.
 7. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 8. Zapraszamy na Parafialną Nowennę Pompejańska w piątek po wieczornej Mszy św..
 9. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i prośmy za już powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. W tym dniu rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
 10. Spotkanie młodzieży klas II gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Marcina o godz. 13:15.
 11. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na spektakl Teatru Gorzowskiego pt. Apokalipsa św. Jana w reżyserii Artura Nełkowskiego. Rozpoczęcie o godz. 19:00.
 12. Przez cztery kolejne niedziele Wspólnoty Neokatechumenalne będą prowadziły spotkania ewangelizacyjne przy fontannie w Parku Górczyńskim. W trakcie spotkań będą świadectwa, śpiewy i tańce. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do udziału w katechezach, które będą się odbywały w poniedziałki i środy po wieczornych Mszach św. w Wieczerniku.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *”Niedziela” – temat numeru: O mocarzu wiary – papieżu Benedykcie XVI .
  *”Gość niedzielny” – a w nim: Czy krew przelana za Francję uratuje Kościół we Francji?
  W Gościu niedzielnym i w Niedzieli znajdują się także artykuły dotyczące wydarzeń z naszej wspólnoty parafialnej.
 14. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne pt. „Nowe życie w Chrystusie Jezusie (2Kor 5,17)” prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, które odbędą się od 25 do 27 maja w naszej parafii, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 20. Zapisy u liderów grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 15. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca- 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 16. Pielgrzymka motocyklistów ze Świebodzina do Rokitna odbędzie się 29 kwietnia. Rozpoczęcie przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie o godz. 13:00.
 17. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież maturalną na dni otwarte w dniach 21-22 kwietnia oraz 9-10 czerwca br. Informacje na plakatach.
 18. Zachęcamy do odwidzenia naszej odnowionej strony internetowej: meczennicy.pl. Znaleźć tam można nie tylko ogłoszenia parafialne czy intencje mszalne, ale także wiele aktualnych informacji dotyczących życia Kościoła i naszej parafii.
 19. Wszystkie zbędne rzeczy prosimy składać do naszego parafialnego Caritasu w czwartki od godz. 15:00 do 18:00. Jednocześnie prosimy nie składać jakichkolwiek rzeczy w kruchcie kościoła.
 20. Uczennica Zofia Rabiega ze Szkoły Podstawowej nr 20 zajęła I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym „Biblista Junior”. Serdecznie
 21. Zachęcamy do przekazania 1% dla Diecezjalnej Caritas. W formularzu PIT należy podać́ numer KRS organizacji pożytku publicznego, na którą̨ chcemy oddać́ nasz 1%. Numer KRS naszej Caritas to: Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl.
 22. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro
  i wsparcie.
 23. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest