III Niedziela Adwentu – Gaudete – 17 grudnia A.D.2017

Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.
(Iz 61, 1)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 6:30. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ojciec Antoni – redemptorysta ze Szczecina. Plan rekolekcji pozostaje bez zmian i dostępny jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 2. Dzisiaj w naszej Diecezji obchodzimy dzień solidarności z księżmi emerytami. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie Księży Emerytów.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 5. Dzisiaj spotkanie młodzieży z klas II, III gimnazjum i VII szkoły podstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 13:15.
 6. Dzisiaj dzieci z oazy będą sprzedawały sianko i aniołki.
 7. Dzisiaj druhny z 5-tej Gorzowskiej Drużyny Harcerek „Tęcza” będą sprzedawały rękodzieło oraz wypieki po każdej Mszy św. Uzbierane pieniądze przeznaczone będą na drużynę.
 8. Jutro zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego. Po tej Mszy św. zapraszamy na opłatek dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie animatorów do bierzmowania.
 10. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity w czwartek o 17:30.
 11. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 12. W przyszłą sobotę w godzinach porannych księża odwiedzą swoich chorych. Można do piątku zgłaszać osoby chore, które chciałyby skorzystać z sakramentów świętych w okresie przedświątecznym.
 13. PZC informuje, że można jeszcze nabyć świece wigilijne –świece w cenie 6 zł. W kościele wystawione są kosze na żywność przeznaczoną do paczek świątecznych. Można też do nich składać środki czystości oraz pampersy dla dzieci i dorosłych.
 14. Kancelaria w tym tygodniu czynna we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. W sobotę bez zmian.
 15. W przyszłą niedzielę WIGILIA Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 i 18:00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22:00 i 24:00. Zachęcamy do zachowania polskich tradycji i zwyczajów.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  * „Gość Niedzielny“ – a w nim: o sposobach na adwent.
  * „Mały Gość Niedzielny” – a w nim: witraż ze sceną Bożego Narodzenia do przyklejenia na okno.
  * „Niedziela“ – a w niej: o białym krzyżu przy katedrze gorzowskiej.
 1. Zapraszamy nauczycieli do podjęcia Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej przeznaczonych dla absolwentów studiów wyższych w zakresie wychowania przedszkolnego lub podyplomowych: luty 2018 – luty 2019. Nadzór w Instytucie Filozoficzno – Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze do 28.01.2018r. Szczegóły na stronie IFT.
 2. Zachęcamy rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli do troski o nauczanie religii w przedszkolach w każdej grupie wiekowej, w tym trzylatków. Przypominamy, że nauczanie religii w przedszkolu jest bezpłatne i organizowane na życzenie rodziców.
 3. Dziękujemy PZC, pracownikom sklepów Biedronka i Netto oraz wszystkim darczyńcą za życzliwości i hojność. W sklepach zebrano 575 kg żywności a w naszym kościele 100 kg żywności. Paczki otrzyma 120 osób objętych opieką PZC. Podczas koncertu charytatywnego zebrano 600 kg produktów spożywczych.
 4. Dziękujemy Telewizji Polskiej, Koncernowi Enea oraz wszystkim solistom i zespołom za koncert kolędowy.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest