III Niedziela Adwentu, Gaudete – 15 grudnia A.D.2019

Aklamacja (Iz 61,1)
Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą Gaudete czyli radości. Zapraszamy na Msze ku czci NMP, czyli roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 a dla dzieci od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy na słodki poczęstunek do Wieczernika.
 2. W środę dzień imienin Ks. Proboszcza Bogusława. Prosimy o modlitwę w int. Solenizanta i zapraszamy ten dzień na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na wsparcie kapłanów-emerytów.
 4. W minionym tygodniu PZC przeprowadziła zbiórkę żywności w sklepach LIDL I NETTO. Zebrano ok. 600 kg żywności. W poprzednią niedzielę także odbyła się zbiórka do puszek po każdej z Mszy św. i zebrano ponad 5000 zł. Dziękujemy zaangażowanie się w akcje pomocowe i ofiarność gorzowskiej policji, młodzieży z SP 20 i Szkoły Katolickiej. Przy ołtarzu MB jest wystawiony kosz do którego można nadal składać żywność przeznaczoną na paczki świąteczne a także tzw. „charytatywne torby”, które można zabrać do domu, wypełnić produktami długoterminowymi i przynieść w najbliższą niedzielę. Na pomoc świąteczną oczekuje nadal ok. 80 rodzin.
 5. W zakrystii do nabycia są opłatki wigilijne, przy wyjściu CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny, Oaza Dzieci Bożych rozprowadzała sianko, a także do nabycia są aniołki wykonane przez dzieci z SP 20 i ich rodziców.
 6. W poniedziałek w naszym kościele Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
 7. We wtorek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy spotkanie opłatkowe oraz wigilię dla podopiecznych CARITAS z całego miasta.
 8. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity w int. spraw trudnych i beznadziejnych.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej XV Nabożeństwo Pompejańskie.
 10. Bartłomiej swoich chorych odwiedzi z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 oraz podczas Mszy św. o godz. 12.00 harcerze przyniosą do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zachęcamy, aby zabrać światełko do domu jako symbol nadziei i pokoju między narodami.
 12. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż oraz Pismo św. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów od religii oraz dzienniczków do bierzmowania.
 13. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie oraz zapisy po zakończonej Mszy św. w salce parafialnej – wejście od strony Żabki
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Daniel Charuta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Życzymy wszystkim błogosławionego Adwentu.

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest