III Niedziela Adwentu – 11 grudnia A.D.2022

Chrystus Pantokrator i św. Jan Chrzciciel – fragment XIII-wiecznej mozaiki Deësis w południowej galerii Hagii Sophii, odsłoniętej w 1933 r.

Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim. (Iz 61,1)

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości. Również w naszej diecezji Dzień Solidarności z Kapłanami Seniorami. Taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów. W zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, a po Mszy św. zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek do Wieczernika. 
 2. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, prowadzi je o. Łukasz Listopad, redemptorysta z Lubaszowej, k. Tarnowa. Nauka rekolekcyjna w niedzielę podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. rekolekcyjna podczas każdej Mszy św. niedzielnej, w poniedziałek, we wtorek oraz w środę pół godziny przed każdą Mszą św., a w środę dodatkowo od godz. 15.00.
 3. W tym roku kontynuujemy Wizytę Duszpasterską na tzw. zaproszenia. Karty zaproszeniowe wystawione są w kaplicy MB Nieustającej Pomocy, wypełnione karty – z dopisanym numerem kontaktowym – wrzucamy do odpowiedniej skrzynki wg adresu zamieszkania. Jest również możliwość zapisów przez formularz internetowy zamieszczony na plakacie, FB i stronie internetowej: meczennicy.pl. Zaproszenia prosimy składać do IV Niedzieli Adwentu tj. do 18 grudnia.
 4. W kaplicy MB Nieustającej Pomocy nadal są wyłożone kosze na żywność CARITAS oraz torby charytatywne. Po każdej mszy możliwość nabycia świec na stół wigilijny – duże w cenie 20 zł, a małe w cenie 10 zł. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność, w sklepie LIDL i Biedronka oraz dzięki torbom charytatywnym udało się zebrać ok. 1000 kg żywności, która zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla potrzebujących z parafii.
 5. Dziś od godz. 8.00 do 15.00 kiermasz wyrobów pszczelarskich na placu przed kościołem. Po każdej Mszy św. również kiermasz przedświąteczny zorganizowany przez oazę dziecięcą i scholę. W przyszłą niedzielę kiermasz zorganizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową.
 6. Dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński, który potrwa do 16 grudnia w naszej parafii. Rozpoczęcie niedzielną Mszą św. o godz. 18.00, a po zakończonej Mszy pierwsze spotkanie oraz zapisy w salce parafialnej. Wejście od strony sklepu Żabka.
 7. W poniedziałek o godz. 19 Msza św. w intencji zmarłych z naszego hospicjum.
 8. We wtorek rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Msza św. w intencji Ojczyzny w katedrze o godz. 18. Po mszy poświęcenie figury bł. ks. Jerzego Popiełuszki i złożenie kwiatów pod „Białym Krzyżem”.
 9. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkanie w czwartek w kawiarni „Niebo w mieście” o godz. 19.
 10. W piątek 16. grudnia diecezjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w obecności bpa Adriana Puta. Nabożeństwo ekumeniczne rozpocznie się o 16.30 w naszym kościele. W imieniu komendanta ZHP Ziemi Lubuskiej zapraszamy.
 11. Zapraszamy do udziału w kolejnym „Gorzowskim Wędrowaniu” tym razem do Krzeszyc w sobotę 17 grudnia. Wyjście o godz. 8 z placu przed kościołem św. Józefa (ul. Bracka).
 12. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Pasterki w naszym kościele o godz. 19.30, 21, 22.30 i 24. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Jerzy Idźczak, Halina Marciniak, Michalina Fluder, Zofia Ziemska, Robert Stadnik, Franciszek Karpik. W ich intencji: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego III tygodnia adwentu.

 

 1. Bogusław Kaczmarek – proboszcz
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest