II Niedziela Zwykła – 19 stycznia A.D.2020

Aklamacja (J 1, 14a. 12a)
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc,
aby się stali dziećmi Bożymi.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 2. Dzisiaj także uczniowie Szkoły Katolickiej podczas Mszy o 12.00 wystawią jasełka, a przez całą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Róży Krygier – córki jednej z nauczycielek tej szkoły.  W czwartym tygodniu życia zachorowała na ropne zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych z rozwijającym się zespołem niewydolności wielonarządowej. W tym roku pojawiła się szansa, że nowoczesna, intensywna rehabilitacja pozwoli jej stanąć na nogi. Niestety koszt miesiąca rehabilitacji to 28 000 zł., a potrzeba kilku miesięcy.
 3. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za naszych Najbliższych.
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym EMAUS zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w parafii pw. M. M. Kolbego – jutro o godz. 18.00.
 5. W środę – 22 stycznia – przypada 34. rocz. śm. Sługi Bożego Ks. Bpa W. Pluty. Z tej okazji w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Bp Tadeusz Lityński. Pół godziny przed Mszą krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony Biskupowi Plucie.
 6. W czwartek o 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Świętych Męczenników w int. Ojczyzny.
 7. W parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, Pismo św., krzyż, kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów od religii oraz dzienniczków do bierzmowania.
 8. Spotkanie przedpielgrzymkowe osób wyjeżdżających do Francji odbędzie się w niedzielę – 26 stycznia – po Mszy św. godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony Żabki).
 9. Parafia pw. św. Józefa organizuje kurs przedmałżeński w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Śląskiej 20. Rozpoczęcie 8 lutego o godz. 9.00.
 10. Siostry Franciszkanki organizują Dni Skupienia dla dziewczyn od 15 r. ż. w Poznaniu od 24 do 26 stycznia. Szczegóły u Sióstr lub na plakatach.
 11. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Czesław Błoński i Jerzy Rość.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest dobroci. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest