II Niedziela zwykła – 15 stycznia A.D.2023

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi. (J 1, 14a. 12a)

 

 1. Dzisiaj II Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W naszej parafii trwają kolędowe warsztaty muzyczne. Zapraszamy na koncert kolęd oraz wspólne kolędowanie z uczestnikami warsztatów – dzisiaj o godz. 17.00. Swoimi śpiewami oraz aranżacjami instrumentalnymi uczestnicy warsztatów uświetnią także liturgię Mszy św. o godz. 18.00. Z tego powodu dzisiaj wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W czasie koncertu odbędzie się zbiórka do puszki, ofiary zostaną przeznaczone na sprzęt nagłaśniający dla zespołów uświetniających coniedzielną liturgię w naszej parafii.
 3. Jutro kończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską i od godz. 16.00 odwiedzimy mieszkańców ulic: Piramowicza, Maczka, Naruszewicza, Działyńskich, Konarskiego, Śniadeckich, Raczyńskich, Sowińskiego, Rubinowej, także jutro planujemy tzw. kolędę uzupełniająca.
 4. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 5. Wracamy do stałych godzin otwarcia kancelarii parafialnej. We wtorek od godz. 19.00 do 20.30, w środę od 16.00 do 17.30 oraz w sobotę od 8.30 do 10.00.
 6. Spotkanie opłatkowe Diecezjalnej Rodziny Radia Maryja odbędzie się 21 stycznia w Rokitnie. Początek o godz. 10.30. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed Białego Kościoła, a zapisy w biurze RM przy Białym Kościele i w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63.
 7. W dniach od 27 do 28 stycznia odbędą się w naszej parafii warsztaty pisania ikony. Szczegóły na plakacie.
 8. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 9. Kurs przedmałżeński w dniu 4 i 5 lutego w parafii pw. św. Józefa, rozpoczęcie w sobotę od godz. 9.00.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Bogumiła Wydłowska, Grażyna Jach, Piotr Drubkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest