II niedziela zwykła – 14 styczna A.D.2024

Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa, łaska i prawda przyszły przez Niego. (J 1,41.17b)

 

 1. Dzisiaj II niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na koncert kolęd w wykonaniu Małych Gorzowiaków po Mszy świętej o godzinie 18.00. W związku z odbywającym się koncertem Msza św. o godz. 20.00 zostanie odprawiona w Wieczerniku.
 2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek kolęda od godz. 15.30. W sobotę kolęda od godz. 14.00. Prosimy, aby na „kolędę”, przygotować nakryty stół białym obrusem, krzyż, świece, kropidło, poświęconą wodę. Plan kolędy jest następujący:

15.01 – ul. Konarskiego, Kopczyńskiego, Ossolińskich, Załuskich, Raczyńskich, Działyńskich, Naruszewicza, Piramowicza, Czartoryskich, Czartoryskiego
16.01 – ul. Sosnkowskiego, Bogusławskiego
17.01 – ul. Dekerta, Srebrna, Diamentowa, Koralowa, Perłowa, Rubinowa, Śniadeckich Złota
18.01 – ul. Szmaragdowa, Sowińskiego, Prądzyńskiego, Ogińskiego (do numeru 17 włącznie)
19.01 – ul. Ogińskiego (od numeru 19 do 125)
20.01 – ul. Ogińskiego (od numeru 139 do końca), Maczka, Andersa, Mikołajczyka, Pluty

 1. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 2. Zbliża się kolejna rocznica śmierci Biskupa gorzowskiego Sługi Bożego W. Pluty. Zapraszamy na Mszę świętą do gorzowskiej katedry, która odbędzie się 21 stycznia o godz. 12.00.
 3. Zapraszamy do wzięcia udziału w mini rekolekcjach pisania ikony krzyża św. Franciszka San Damiano. Odbędą się one w pierwsze 5 sobót Wielkiego Postu . Chętne osoby nie muszą mieć zdolności artystycznych. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z księdzem Barnabą lub z p. Ewą Szlempo.
 4. Parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji w terminie 17-24 sierpnia 2024 roku. Szczegółowe informacje u ks. Barnaby.
 5. Spotkanie opłatkowe Diecezjalnej Rodziny Radia Maryja z udziałem Biskupa Pawła Sochy odbędzie się 20 stycznia w Rokitnie. Początek o godz. 10.30. Wspólny wyjazd autokarem sprzed Białego Kościółka od godz. 9.00. Zapisy w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej Zbigniew Kiszewski, Andrzej Wieczorek, Tatiana Brzezińska, Irena Petelczyc. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 8. Życzymy wszystkim Błogosławionego Tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest