II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca A.D.2020

Aklamacja (Mt 17, 5)
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Genes”.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątek – dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.45. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zebrane na tacę w czasie nabożeństw przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Dostępny jest „Biuletyn Parafialny”. Można go pobrać ze stolików przy wejściu do kościoła. W Biuletynie: Liturgia Słowa na bieżącą niedzielę, ewangelia na przyszłą niedzielę z propozycją krótkiego rozważania oraz aktualne ogłoszenia parafialne.
 5. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Parafialnego Zespołu CARITAS w poniedziałek, 9 marca, po Mszy św. wieczornej w Sali Jana Pawła II.
 6. Także w poniedziałek spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych o godz. 18.45 w kościele.
 7. W piątek – 13 marca – 7 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową pap. Franciszka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.
 8. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 rano w kościele.
 9. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli i pracowników oświaty w najbliższy czwartek (12.03) o godz. 18.00 w Domu Biskupim przy ul. 30. Stycznia.
 10. W Poznaniu od 13 do 15 marca odbywać się będą weekendowe rekolekcje dla dziewcząt od 15 r. ż. Informacje u sióstr i na plakatach.
 11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Kard. St. Wyszyńskiego. Parafia pw. św. Wojciecha przy ul. Słonecznej organizuje pielgrzymkę 1-dniową a parafia pw. NSPJ przy ul. Chodkiewicza 2-dniową z noclegiem. Więcej szczegółów w zakrystii.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II prowadzi nabór na rok szkolny 2020/21. Zostały ostatnie, pojedyncze miejsca.
 13. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 14. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Miszewska Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest dobroci. A dzisiaj szczególnie Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask życzymy Drogim Paniom.

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest