II niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego A.D.2021

Aklamacja (Mt 17,7)
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

 1. Dzisiaj przypada II niedziela Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości.
 3. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Módlmy się za tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15. Zebrane ofiary przy adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży z Grupy Młodszej (z 7 klas) przygotowującej się do Bierzmowania. Grupa I (kl. 701-705) rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie. Grupa II (kl. 706-709 oraz inne szkoły) – wspólna Msza św. o godz. 18.00 i później także spotkanie.
 7. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. jest możliwość zakupienia świec wielkanocnych CARITAS w cenie 15 zł., a w kaplicy Jezusa Miłosiernego zostanie wyłożony kosz na żywność dla potrzebujących.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca. Rekolekcje poprowadzi redemptorysta Ojciec Henryk Kowalski. Prosimy o modlitwę w int. owocnych rekolekcji.
 9. W Parafii Katedralnej odbędzie się przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych, czyli od 21 r. ż. Rozpoczęcie 6 marca o godz. 19.00.
 10. Kurs przedmałżeński w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. rozpocznie się dn. 7 marca Mszą św. o godz. 18.00.
 11. Zachęcamy do wsparcia działania charytatywnego i dobroczynnego w postaci 1% podatku z naszych PITów CARITAS Diecezjalnej w ramach akcji „1% podatku – 100% serca”.
 12. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Urszula Krajniak, Maria Tańczuk, Waldemar Piotrowicz, Maria Patykowska, Paweł Klatkiewicz, Krzysztof Skrobania, Lucjan Kaczerewski, Krystyna Miszczyk i Grzegorz Zarzycki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia i zachęcamy, aby podjąć postanowienia wielkopostne.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest