II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia A.D.2018

Uwierzyłeś, Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
(J 20, 29)

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. To także Międzynarodowe Święto Caritas. W całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przed każdą Mszą św. modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiaj Pielgrzymka Maturzystów naszej Diecezji na Jasną Górę.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
 4. W poniedziałek Zwiastowanie Pańskie – uroczystość – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzisiaj po każdej Mszy św. można pobrać deklaracje duchowej adopcji, które wypełnione będzie można złożyć w dniu jutrzejszym w czasie Mszy św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 5. W poniedziałek i wtorek nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka o godz. 18:45 w Sali Jana Pawła II.
 6. We wtorek 10 kwietnia kolejna rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W piątek 13 kwietnia rocznica zbrodni Katyńskiej. W piątek w intencji zamordowanych w Katyniu i tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
 7. Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Rity patronki od spraw trudnych i beznadziejnych w czwartek o godz. 17:30.
 8. Odnowa w Duchu Świętym wraz z Ks. Antonim zaprasza na rekolekcje „Nowe życie w Duchu Świętym”, wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć obecności żywego Jezusa w swoim życiu. Kolejne spotkanie w czwartek po Mszy św. w Wieczerniku.
 9. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 10. Zmiana tajemnic Różańca Rodziców za dzieci za tydzień w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
 11. Spotkanie młodzieży klas VII przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Macieja w przyszłą niedzielę o godz. 13:15. Na to spotkanie zapraszamy również animatorów grup domowych.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *”Niedziela” – temat numeru: o cudach dokonujących się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  *”Gość niedzielny” – a w nim: o znaczeniu słów „Jezu, ufam Tobie”.
 13. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne pt. „Nowe życie w Chrystusie Jezusie (2Kor 5,17)” prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, które odbędą się od 25 do 27 maja w naszej parafii, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 20. Zapisy u liderów grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 14. Dnia 12 kwietnia (czwartek) odbędzie się zbiórka pieniędzy na działalność Hospicjum św. Kamila. Osoby, które kwestują proszone są o odbiór identyfikatorów i puszek w poniedziałek (9 kwietnia) po wieczornej Mszy św. w Wieczerniku.
 15. Zachęcamy do odwiedzenia naszej odnowionej strony internetowej: https://meczennicy.pl. Znaleźć tam można nie tylko ogłoszenia parafialne czy intencje mszalne, ale także wiele aktualnych informacji dotyczących życia Kościoła i naszej parafii.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest