II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia A.D.2020

Fotografia – Kodeks Synajski (IV wiek), najstarszy grecki rękopis Nowego Testamentu przekazujący tekst 1. Listu do Tymoteusza.

 

Aklamacja (1 Tm 3,16)
Chrystus został ogłoszony narodom, znalazł wiarę w świecie, Jemu chwała na wieki.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
 2. Także dzisiaj Ks. Biskup-Senior Stefan Regmunt obchodzi 25-lecie przyjęcia sakry biskupiej z rąk św. Jana Pawła II. W naszych prywatnych modlitwach polecajmy Ks. Bpa Stefana.
 3. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, rozpoczęcie o godz. 13.00 przed Filharmonią Gorzowską a zakończenie na Palcu Grunwaldzkim. W tym dniu porządek niedzielny, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00.
 4. Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na działalność misyjną kościoła.
 5. Dzisiaj także koncert kolęd Małych Gorzowiaków po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach. Po koncercie można złożyć ofiarę do puszek na działalność zespołu.
 6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 7. Także w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 7 przygotowującej się do Bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.15 a później spotkanie. Po Mszy św. o godz. 12.00 w Wieczerniku zmiana tajemnic Róży Rodziców za dzieci.
 8. W czwartek Msza św. za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla w int. matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 9. Paweł chorych z posługą sakramentalną odwiedzi w najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 10. W parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, Pismo św., krzyż, kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów od religii oraz dzienniczków do bierzmowania.
 11. W styczniu w czasie trwania „kolędy” Kancelaria Parafialna czynna według następującego porządku: wtorek i środa o godz. 19.00 do 20.30 a w sobotę od 8.30 do 10.00.
 12. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek oraz we wtorek – 6 i 7 stycznia – o godz. 18.45. Wejście od strony Żabki.
 13. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Mszę św. pod przewodnictwem Bpa Tadeusza Lityńskiego w intencji pracowników gorzowskiej oświaty oraz spotkanie opłatkowe we wtorek – 7 stycznia – o godz. 18.00 w naszej parafii.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Agata Bastek, Danuta Marciniak, Józef Kajdaniak, Władysław Bąk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest życzliwości. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest