II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia A.D.2022

Ikona inspirowana bizantyjskim obrazem przedstawia Maryję trzymającą palec wskazujący na ustach. Została namalowana przez siostry benedyktynki z klasztoru Mater Ecclesiae na wyspie San Guilio niedaleko jeziora Orta na północy Italii.

Aklamacja (1 Tm 3,16)
Chrystus został ogłoszony narodom, znalazł wiarę w świecie, Jemu chwała na wieki.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
 2. W te dni świąteczne zapraszamy do adoracji przy żłóbku bożonarodzeniowym.
 3. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które zaprosiły nas do swoich domów na wspólną modlitwę w ramach Wizyty Duszpasterskiej. W tym tygodniu odwiedzimy….. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, kropidło, poświęconą wodę. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii  oraz dzienniczki do I Komunii św. i Bierzmowania. W ostatnim tygodniu „kolędy” będzie możliwość spotkań w kościele na „nabożeństwach kolędowych”, dla wszystkich tych, którzy z powodów pandemii nie zdecydowali się na przyjęcie księdza w domu. Szczegółowy plan, wg nazw ulic, podamy w najbliższym czasie.
 4. W czasie „kolędy” Kancelaria Parafialna będzie czynna we wtorki od godz. 19.00 – 20.30 i w soboty od godz. 8.30 – 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (797 962 203).
 5. Nauki przed chrztem św. dziecka dla rodziców i chrzestnym w poniedziałek i wtorek o godz. 18.45 w sali parafialnej. Wejście od strony sklepu „Żabka”.
 6. We wtorek przypada 1. rocznica śmierci ks. bpa Antoniego Stankiewicza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 7. Uroczystość Pańskiego, zwana „Trzech Króli” przypada w czwartek. Msze św. w naszym kościele tego dnia według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła.
 8. Zapraszamy na VIII Gorzowski Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Dzień dziś wesoły”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w katedrze, a po niej przejście do Gorzowskiego Betlejem na placu przy katedrze.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa o powołania podczas czwartkowych Mszy świętych. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godz. 15.00 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji ks. Prałata Władysława z okazji jego urodzin.
 11. Zapraszamy na Wieczór Kolęd przygotowany przez scholę dorosłych, młodzieżową i dziecięcą z naszej parafii oraz dzieci z przedszkola w przyszłą niedzielę – 9 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00.
 12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Izabela Dubicka, Mirosława Guszkowska, Tadeusz Łuczak. W i ich intencji: Wieczny odpoczynek…
 14. Dziękujemy za każdy gest dobroci, za pomoc i służbę na rzecz parafii. Życzymy obfitości Bożych łaski.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest