II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia A.D.2019

Aklamacja (Łk 1,28)
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze ku czci NMP, czyli roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 a dla dzieci od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy na słodki poczęstunek do Wieczernika.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek dla potrzebujących, którą przeprowadzi PZC, a przy ołtarzu MB jest wystawiony kosz do którego można składać żywność przeznaczoną na paczki świąteczne a także tzw. „charytatywne torby”, które można zabrać do domu, wypełnić produktami długoterminowymi i przynieść w kolejną niedzielę. Na pomoc świąteczną oczekuje 120 osób. Dziękujemy także za zaangażowanie się w zbiórkę żywności w sklepach NETTO i LIDL w miniony piątek i sobotę.
 3. Także dzisiaj kiermasz miodny na placu przed kościołem. Msza św. z udziałem pszczelarzy o godz. 10.30.
 4. Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe połączone z peregrynacją Obrazu MB Kodeńskiej. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz we wtorek i środę od godz. 15.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00. W czasie rekolekcji – we wtorek i w środę – będzie nieczynna kancelaria.
 5. Szkoła Katolicka rozprowadzała kartki świąteczne. W zakrystii do nabycia są opłatki wigilijne, przy wyjściu CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny w cenie 6 zł i 13 zł., a za tydzień Oaza Dzieci Bożych będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny.
 6. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Tego dnia modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy kapłanów-emerytów.
 7. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych obędzie się 12 grudnia – w czwartek – w Wieczerniku o godz. 18:00.
 8. W piątek, 13 grudnia, rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Na wieczornym nabożeństwie do NSPJ będziemy modlić się w int. ofiar oraz osób represjonowanych.
 9. Oaza młodzieżowa zaprasza na wspólne roraty także w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 10. W tym tygodniu „kolęda” w czwartek, piątek i sobotę. Prosimy, aby przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż oraz Pismo św. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów od religii oraz dzienniczków do bierzmowania.
 11. W dniach od 15 do 21 grudnia w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 18.00, później pierwsze spotkanie oraz zapisy w salce parafialnej – wejście od strony Żabki
 12. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny” z lampionami na roraty.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Mariola Grzebyta, Karolina Delmaczyńska, Józef Czerwiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Życzymy wszystkim błogosławionego Adwentu.

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest