II Niedziela Adwentu – 9 grudnia A.D.2018

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.
(Łk 3,4.6)

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu.
 2. Dzisiaj o godz. 10:30 Uroczysta Msza Św. w intencji pszczelarzy z okazji wspomnienia św. Ambrożego. Po Mszy św. spotkanie z Księdzem Biskupem. Już od godzin porannych można nabyć miód i inne pszczele produkty.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak pomagam”. Natomiast zbiórka w ramach akcji Pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie, odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 4. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Pawła. Rozpoczęcie Mszą św. o 13:15.
 5. Spotkanie organizacyjne osób udających się na pielgrzymkę do Medjugorie dzisiaj o 19.00 w Sali Papieskiej.
 6. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy na bułkę i kakao do Wieczernika.
 7. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w naszej parafii o godz. 18:00.
 8. Nasze rekolekcje adwentowe planujemy na III Niedzielę Adwentu, poprowadzi je ks. Jan Sikorski. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św., a następnie od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz.: 9.00, 18.00 i 20.00.
 9. Zachęcamy do zakupu aniołków wykonanych przez rodziców i dzieci ze SP 20. Dochód z ich sprzedaży będzie wsparciem Stowarzyszenia Pomocy Uczniom. Aniołki będzie można zakupić 16 grudnia po każdej Mszy św.
 10. W środę Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św.
 11. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Baretta Molla w intencji matek oczekujących potomstwa w czwartek o godz. 17:30.
 12. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 13. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 14. Na czas kolędy kancelaria czynna we wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej a w sobotę od godz. 8:30 do 10:00.
 15. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 16. W przyszłą niedzielę Oaza Dzieci Bożych będzie rozprowadzać sianko na Stół Wigilijny za drobną ofiarę.
 17. W przyszłą niedzielę Szkoła Katolicka będzie rozprowadzała kartki i ozdoby świąteczne.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – o tym jak „odzyskać” Boże Narodzenie.
  ”Gość niedzielny”- a w nim: cykl adwentowy poświęcony 7 Darom Ducha Świętego.
 19. Katechezy neokatechumenalne w poniedziałki o godz. 19:00 w Wieczerniku.
 20. Zachęcamy do udziału w obchodzach 37 rocznicy bohaterskich protestów członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, które odbędą się 13 grudnia. W tym dniu o godz. 18:00 w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki (biały kościół) odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się przemarsz pod Biały Krzyż, gdzie złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.
 21. Zachęcamy do udziału w obchodach 35 rocznicy powstania Ruchu Młodzieży Niezależnej, które odbędą się 15 grudnia. Rozpoczęcie obchodów Mszą św. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem rotmistrza Pileckiego. Dalsza część obchodów wraz z wręczeniem odznaczeń, prezentacją książki „Z bibułą w plecaku” i koncertem Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego o godz. 12.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej i Wojewódzkiej przy ul. Sikorskiego.
 22. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych rozpocznie się w parafii p.w. św. Józefa przy ul. Brackiej dnia 06 grudnia br. – o godz. 18:00. Kolejne spotkania: 20 grudnia br. oraz 07., 14., i 21 lutego 2019r.
 23. Parafialny Zespół Caritas informuje, że są do nabycia świece wigilijne. Mała świeca w cenie 6 zł, duża 13 zł. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Są również w kościele wystawione kosze na żywność, która trafi do potrzebujących w ramach paczek świątecznych. Oprócz żywności zachęcamy do przynoszenia środków czystości oraz pampersów dla dzieci (szczególnie nr 3 i 4).
 24. Kurs przedmałżeński naszej parafii odbędzie się w terminie 9-15 grudnia. Rozpoczęcie w niedziele Mszą św. o godz. 18:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 19:00.
 25. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia w czwartek tj. 20.12 od godz. 18.00 w Domu Biskupim przy ul. 30-go Stycznia.
 26. Plan wizyty duszpasterskiej (można znaleźć w gablocie parafialnej, na stronie internetowej oraz na fb). Dziękujemy za dotychczasową „wizytę duszpasterską” za dar wspólnej modlitwy i ofiary złożone na rzecz parafii.
 27. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 28. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest