II Niedziela Adwentu – 4 grudnia A.D.2022

Chrzest z pierwszego cyklu Sakramentów, 1642, Nicolas Poussin, Luwr, Paryż

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże. (Łk 3, 4c. 6)

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. W zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, a po Mszy św. zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek do Wieczernika. We wtorek – 6 grudnia w czasie rorat spotkanie ze św. Mikołajem.
 2. W tym roku kontynuujemy Wizytę Duszpasterską na tzw. zaproszenia. Karty zaproszeniowe wystawione są w kaplicy MB Nieustającej Pomocy, wypełnione karty – z dopisanym numerem kontaktowym – wrzucamy do odpowiedniej skrzynki wg adresu zamieszkania. Jest również możliwość zapisów przez formularz internetowy zamieszczony na plakacie, FB i stornie internetowej: meczennicy.pl. Zaproszenia prosimy składać do IV Niedzieli Adwentu tj. do 18 grudnia.
 3. W kaplicy MB Nieustającej Pomocy zostały wyłożone kosze na żywność CARITAS oraz torby charytatywne. Dzisiaj także po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek CARITAS. Zebrane środki oraz żywność zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dzisiaj także możliwość nabycia świec na stół wigilijny – duże w cenie 20 zł, a małe w cenie 10 zł.
 4. Po każdej Mszy św. sprzedaż ozdób świątecznych, a za tydzień kiermasz przedświąteczny zorganizowany przez oazę dziecięcą i scholę, które będą rozprowadzały sianko i ozdoby świąteczne.
 5. Również za tydzień od godz. 8.00 do 15.00 kiermasz wyrobów pszczelarskich na placu przed kościołem.
 6. W poniedziałek oraz we wtorek nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych. Rozpoczęcie o godz. 18.45 w salce przy parafii – wejście od strony Żabki.
 7. Także jutro w parafii pw. NSPJ spotkanie o godz. 18.00 Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Rozpoczęcie Mszą św., a później spotkanie formacyjne.
 8. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie Oazy Dorosłych. Wejście od strony Żabki.
 9. Zapraszamy na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach od 11 do 17 grudnia w naszej parafii. Rozpoczęcie niedzielną Mszą św. o godz. 18.00, a po zakończonej Mszy pierwsze spotkanie oraz zapisy w salce parafialnej. Wejście od strony sklepu Żabka.
 10. Siostry Franciszkanki RM zapraszają młodzież pełnoletnią na warsztaty pt. „Odnaleźć siebie”, które odbędą się w Poznaniu od 9-11 grudnia. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
 11. Przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych (od 21 r.ż.), rozpocznie się w czwartek 8 grudnia o godz. 19.00 w parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy za tydzień – 11 grudnia. Rekolekcje poprowadzi o. Łukasz Listopad, redemptorysta z Lubaszowej, k. Tarnowa. Nauka rekolekcyjna w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w sobotę, w niedzielę podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. rekolekcyjna podczas każdej Mszy św. niedzielnej, w poniedziałek, we wtorek oraz w środę pół godziny przed każdą Mszą św., a w środę dodatkowo od godz. 15.00.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Piotr Chomiak, Tadeusz Wróblewski, Stanisław Bołdak, Tomasz Pawłowski. W ich intencji: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego II tygodnia adwentu.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest