I niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego A.D.2021

Aklamacja (Mt 4,4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

 

 1. Dzisiaj przypada I niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
 2. Miło nam powiadomić, że Mateusz Caruk, pochodzący z naszej parafii, dzisiaj w Sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu otrzyma i przywdzieje strój duchowny, czyli sutannę. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15. Zebrane ofiary przy adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest możliwość uzyskania odpustu za nawiedzenie Kościoła Katedralnego i odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę”.
 5. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem świętych Pierwszych Męczenników Polski w int. Ojczyny.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie dła młodzieży z Grupy Starszej (z 8 klas) przygotowującej się do Bierzmowania. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15.
 7. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki od godz. 19.00 do 20.30; w środę od godz. 16.00 do 17.30; w sobotę od godz. 8.30 do 10.00.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca. Rekolekcje poprowadzi redemptorysta Ojciec Henryk Kowalski.
 9. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza od jutra na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 6.00 w kościele.
 10. W Parafii Katedralnej odbędzie się przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych, czyli od 21 r. ż. Rozpoczęcie 6 marca o godz. 19.00.
 11. Kurs przedmałżeński w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. rozpocznie się dn. 7 marca Mszą św. o godz. 18.00.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa w Gorzowie Wlkp. przy ul. Kućki prowadzi nabór na rok szkolny 2021/2022 do „zerówki” i do pierwszej klasy. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
 13. Zachęcamy do wsparcia działania charytatywnego i dobroczynnego w postaci 1% podatku z naszych PITów CARITAS Diecezjalnej w ramach akcji „1% podatku – 100% serca”. Szczegóły na plakatach.
 14. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Irena Trojanowska, Romuald Szpakowski, Regina Rzeszotko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Życzymy błogosławionego tygodnia i zachęcamy, aby podjąć postanowienia wielkopostne.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest