I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca A.D.2020

Aklamacja (Mt 4,4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Genes”.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątek – dla dzieci o godz. 17.00
  a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.45. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zebrane na tacę w czasie nabożeństw przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Od dzisiejszej niedzieli dostępny jest „Biuletyn Parafialny”. Można go pobrać ze stolików przy wejściu do kościoła. W Biuletynie: Liturgia Słowa na bieżącą niedzielę, ewangelia na przyszłą niedzielę z propozycją krótkiego rozważania oraz aktualne ogłoszenia parafialne.
 5. Wznawiamy prace grupy synodalnej. Zapraszamy członków grupy i wszystkich zainteresowanych pracami Synodu na spotkanie do Sali Jana Pawła II jutro o godz. 19.00.
 6. Zapraszamy na nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 18.45. Wejście od strony Żabki.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Margaretek i Przyjaciół Paradyża. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 15.00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 8. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 rano w kościele.
 9. Jerzy zaprasza na spotkania duszpasterstwa osoby ze związków niesakramentalnych. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Jerzego.
 10. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Parafialnego Zespołu CARITAS w poniedziałek, 9 marca, po Mszy św. wieczornej w Sali Jana Pawła II.
 11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Kard. St. Wyszyńskiego. Parafia pw. św. Wojciecha przy ul. Słonecznej organizuje pielgrzymkę 1-dniową a parafia pw. NSPJ przy ul. Chodkiewicza 2-dniową z noclegiem. Więcej szczegółów w zakrystii.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna od 17 do 21 kwietnia. Szczegóły na plakatach i u ks. Krzysztofa.
 13. 21 marca odbędzie się 40. pielgrzymka obrońców życia człowieka na Janą Górę. Szczegóły na plakacie.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Krystyna Sztuka, Zenon Kozdrowski, Jerzy Pochwatka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest dobroci. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest