I niedziela adwentu – 29 listopada A.D.2020

Aklamacja (Ps 85, 8)
Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.

 

 1. Dzisiaj przypada I niedziela adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Pamiętajmy, że adwent, to radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.
 2. Dzisiaj także w naszej parafii gościmy Ojca Oblata, który głosi kazania i rozprowadza kalendarze misyjne. Dochód zostanie przekazany na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 3. Od dzisiaj można nabywać w zakrystii pobłogosławione opłatki – dochód będzie przeznaczony na bieżące potrzeby parafii. W Wieczerniku do nabycia są świece CARITAS na stół wigilijny. Małe świece w cenie 6 zł, a duże w cenie 15 zł. Dochód ze świec wspomoże Parafialny Zespół Caritas oraz Caritas Diecezjalny.
 4. Tradycyjnie zapraszamy na roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
 5. Za tydzień gościmy w naszej parafii mężczyzn z katolickiej wspólnoty Cenacolo, którzy podzielą się swoim świadectwem wyjścia z nałogów poprzez wspólną modlitwę i pracę.
 6. W tym roku wyjątkowo zbiórka żywności dla potrzebujących tylko w kościele. Żywność od dzisiaj można składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Od jutra zostaną wyłożone torby charytatywne. Można je wziąć, wypełnić zakupami dla potrzebujących i przynieść do kościoła.
 7. Parafialny Zespół Caritas w czwartek – 10 i 17 grudnia – w godzinach od 15.00 do 17.30 będzie wydał paczki świąteczne dla potrzebujących.
 8. Oaza młodzieżowa zaprasza na wspólne roraty w najbliższy piątek w kościele o godz. 19.15. Będzie można także oglądać relację na żywo na Facebooku Męczennicy-Oaza.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 10. Kancelaria Parafialna nieczynna do odwołania. We wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny na numer dyżurny podany na stronie internetowej (797 962 203).
 11. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Edward Kowalski, Zenon Michałowski, Waldemar Kuziara, Krzysztof Mikuta, Maria Wałdoch, Janina Jamrozik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego czasu adwentu.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest