I Niedziela Adwentu – 27 listopada A.D.2022

Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie. (Ps 85,8)

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, a po Mszy św. zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek do Wieczernika. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Damiana Dropa – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży, który na każdej Mszy św. wygłosi kazanie oraz zaprosi młodzież na rekolekcje do Domu Młodych w Rokitnie, który jest w ostatnim etapie remontu. Można także przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę na wykończenie domu.
 3. W tym roku kontynuujemy Wizytę Duszpasterską na tzw. zaproszenia. Karty zaproszeniowe wystawione są w kaplicy MB Nieustającej Pomocy, wypełnione karty – z dopisanym numerem kontaktowym – wrzucamy do odpowiedniej skrzynki wg adresu zamieszkania. Jest również możliwość zapisów przez formularz internetowy zamieszczony na plakacie, FB i stornie internetowej: meczennicy.pl. Zaproszenia prosimy składać do IV Niedzieli Adwentu tj. do 18 grudnia.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja przed Najśw. Sakramentem oraz nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 w int. ministrantów, lektorów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża i Margaretek w Sali JPII. W piątek także całodzienna adoracja, spowiedź św. od godz. 15.00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św.
  i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 5. W kaplicy MB Nieustającej Pomocy zostały wyłożone kosze na żywność CARITAS oraz torby charytatywne. Piątek oraz w sobotę PZC przeprowadzi zbiórkę żywności w ramach akcji „Tak! pomagam” w sklepie LIDL przy ul. Maczka i w BIEDRONCE przy ul. Popławskiego, natomiast w niedzielę – 4 grudnia, po każdej Mszy św., zbiórka pieniędzy do puszek CARITAS. Zebrane środki oraz żywność zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za tydzień także możliwość nabycia świec na stół wigilijny – duże w cenie 20 zł, a małe w cenie 10 zł.
 6. W sobotę – 3 grudnia od godz. 10.00 do 13.00 w Wieczerniku odbędą się warsztaty rękodzieła artystycznego, szczegóły na plakacie. Natomiast w niedzielę po każdej Mszy św. sprzedaż ozdób świątecznych.
 7. Zapraszamy na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach od 11 do 17 grudnia w naszej parafii. Rozpoczęcie niedzielną Mszą św. o godz. 18.00, a po zakończonej Mszy pierwsze spotkanie oraz zapisy w salce parafialnej. Wejście od strony sklepu Żabka.
 8. Już teraz informujemy, że nasze rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od III Niedzieli Adwentu, 11 grudnia.
 9. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Urszula Ogryczak. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. W środę święto św. Andrzeja Ap., solenizantom życzymy Bożego błog. i jak zawsze życzymy dobrego nowego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest