I Niedziela Adwentu – 2 grudnia A.D.2018

Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.
(Ps 85,8)

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczął się nowy rok liturgiczny.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Wszystkie dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze św. roratnie. Po roratach zapraszamy na bułkę i kakao do Wieczernika.
 3. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Jerzego. Rozpoczęcie Mszą św. o 13:15.
 4. We wtorek 4 grudnia św. Barbary, patronki górników.
 5. W środę Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św.
 6. Jak zwykle w pierwszy poniedziałek i wtorek miesiąca nauki przed-chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, więc przypominamy, że dnia 3-4 grudnia o godz. 18.45 spotkanie w salce na plebanii.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 8. W czwartek 6 grudnia, św. Mikołaja.
 9. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za już powołanych w czwartek o godz. 17:30. Zachęcamy do włączenia się w działalność grupy Przyjaciół Paradyża w naszej parafii.
 10. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 11. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 12. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie w Auli Jana Pawła II z okazji pierwszej rocznicy rozpoczęcia Nowenny Pompejańskiej w naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej z Pompejów a w szczególności osoby uczestniczące w tegorocznej pielgrzymce do Pompejów. W tym dniu dodatkowo Msze św. o godz. 9:00 i 16:45. Od godz. 12:00 do 13:00 zapraszamy na Godzinę Łaski, która jest naszą odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej.
 13. Osoby chętne zapraszamy do włączenia się w działalność zespołu muzycznego. Pierwsza próba w najbliższą sobotę o godz. 19:00 w Wieczerniku. Więcej informacji u ks. Antoniego.
 14. Zapraszamy na Mszę św. w intencji pszczelarzy z okazji wspomnienia św. Ambrożego. Uroczysta Msza św. odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 10:30. Po Mszy św. spotkanie z Księdzem Biskupem. Już od godzin porannych będzie można nabyć miód i inne pszczele produkty.
 15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 16. W przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Pawła. Rozpoczęcie Mszą św. o 13:15.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – o naszej pobożności maryjnej oraz interesujący wywiad z Ks. Pawlukiewiczem.
  ”Gość niedzielny”- a w nim: cykl adwentowy poświęcony 7 Darom Ducha Świętego.
  Mały Gość Niedzielny – a w nim lampiony adwentowe.
 18. Katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i w czwartki o godz. 19:00 w Wieczerniku.
 19. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych rozpocznie się w parafii p.w. św. Józefa przy ul. Brackiej dnia 06 grudnia br. – o godz. 18:00. Kolejne spotkania: 20 grudnia br. oraz 07., 14., i 21 lutego 2019r.
 20. Parafialny Zespół Caritas informuje, że są do nabycia świece wigilijne. Mała świeca w cenie 6 zł, duża 13 zł. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Są również w kościele wystawione kosze na żywność, która trafi do potrzebujących w ramach paczek świątecznych. Oprócz żywności zachęcamy do przynoszenia środków czystości oraz pampersów dla dzieci (szczególnie nr 3 i 4).
 21. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach od 07 do 08 grudnia od godz. 10:00 do 18:00 wolontariusze i młodzież z naszej parafii będą zbierali żywność w sklepach: NETTO przy ul. Szarych Szeregów i BIEDRONKA przy ul. Popławskiego. Zbiórka odbywa się ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak pomagam”. Ofiary na ten cel będą zbierane 09 grudnia przy kościele.
 22. Kurs przedmałżeński naszej parafii odbędzie się w terminie 9-15 grudnia. Rozpoczęcie w niedziele Mszą św. o godz. 18:00 a od poniedziałku do soboty o godz. 19:00.
 23. Wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Medjugorje, zapraszamy na spotkanie organizacyjne 9 grudnia o godz. 19:00.
 24. Od poniedziałku rozpoczniemy wizytę duszpasterską.
 25. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 26. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest