I Niedziela Adwent – 28 listopada A.D.2021

Aklamacja (Ps 85,8)
Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.

 

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Nasze rekolekcje parafialne planujemy od III Niedzielę Adwentu, poprowadzi je ojciec redemptorysta Jacek Dembek.
 2. Od jutra zapraszamy na Msze św. o NMP, zwane roratami. Odbywać się będą tradycyjnie  o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty. Roraty z kazaniami dla dzieci od poniedziałku do piątku, a po Mszy św. słodki upominek.
 3. Po każdej Mszy św., zbiórka pieniędzy do puszek CARITAS na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. CARITAS rozprowadza też świece na stół wigilijny.  Małe w cenie 7 zł, a duże w cenie 20 zł.
 4. W zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki na Wieczerzę Wigilijną.
 5. W kaplicy MB Nieustającej Pomocy zostały wystawione kosze oraz torby charytatywne  na żywność na paczki świąteczne, a w kaplicy Jezusa Miłosiernego na pieluchy dla starszych dzieci i dorosłych. W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia, ze względów pandemicznych, PZC nie planuje zbiórki żywności dla potrzebujących w pobliskich sklepach.
 6. Także dzisiaj sprzedaż ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na remont przedsionka Wieczernika.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 15.00, a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 8. W sobotę adwentowa katecheza neokatechumenalna o godz. 20.00 w naszym kościele. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza także na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.
 9. Tego samego dnia również – 4 grudnia w sobotę – w Wieczerniku warsztaty rękodzieła. Szczegóły na plakacie.
 10. Spotkanie młodzieży z grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania (kl. 7) odbędzie się w przyszłą niedzielę 5. 12. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 11. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Nauki w dni powszednie o godz. 19.00 w salce przy parafii. Wejście od strony sklepu Żabka.
 12. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć sianko na stół wigilijny. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby oazy i scholii dziecięcej.
 13. Zapraszamy do zapisów na oazowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w Rokitnie. Rekolekcje JUNIOR kierowane są do dzieci od 3 do 6 klasy podst., a rekolekcje Oazy Ewangelizacji dla młodzieży do 7 kl. szkoły podst. do 1 kl. szkoły średniej. Szczegóły na plakatach, ulotkach  i ks. Pawła.
 14. Informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia. Z powodu pandemii proponujemy „kolędę” na tzw. zaproszenia. Od dzisiaj przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy zostały wyłożone karty zaproszeniowe. Rodziny pragnące zaprosić duszpasterza przynoszą wypełnione karty do zakrystii w terminie do IV Niedzieli Adwentu, czyli do 19 grudnia. Prosimy o dopisanie numeru kontaktowego. Jest również możliwość zapisów internetowych, link do formularza będzie dostępny na stornie internetowej i na parafialnym FB.
 15. 12 grudnia w niedzielę zapraszamy na kiermasz wyrobów pszczelarskich.
 16. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z lampionem roratnim.
 17. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Małgorzata Pomorska i Przemysław Mackiewicz.
  W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 18. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię i życzymy błogosławionego czasu Adwentu.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest