Apokalipsa świętego Jana to nadzwyczaj tajemnicza księga, która zamyka objawienie Nowego Testamentu. Mimo wielu symbolicznych scen oraz – czasem trudnych do interpretacji – gwałtownych obrazów, to jednak jest to księga pełna nadziei, dająca wiarę w ponowne przyjście Zmartwychwstałego. Święty Jan złożył nam przed wiekami znamienną obietnicę – „…śmierci nie będzie już, ani boleści, ani krzyku, ani bólu nie będzie już..” (Ap 21:4)

Na podstawie tej niezwykłej księgi powstał spektakl pt. „Apokalipsa”. Jest to misterium, w którym występuje troje aktorów – pierwszy wciela się w postać Świętego Jana, drugi to posłaniec Abaddon, stojący na strażnicy zła, trzeci zaś wciela się w postać Mnicha, który – rozpoczynając spektakl – dokonuje rytuału okadzania Kościoła. W ten sposób przygotowuje widzów do misterium, które będzie wymagało refleksji nad własną wiarą.

Misterium pt. „Apokalipsa” jest grane przez zawodowych aktorów z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Adaptacja i reżyseria Artur Nełkowski.

Występują: Artur Nełkowski, Jan Mierzyński oraz Mikołaj Kwiatkowski

Dzień: 22 kwietnia 2018 r. godz. 19.00
Miejsce: Kościół parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski

 

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest